Roll Player + Villages of Valeria (Rebel Times nr 121)

W październikowym numerze Rebel Times pierwszy raz miałem okazję opublikować dwa teksty. Pierwszym jest rzut okiem na Roll Playera, czyli grę, w której stworzymy postać do sesji RPG i nigdy jej nie użyjemy (strona 29). Drugim jest recenzja gry z mechaniką budowy stołu i związanym z tym składaniem silniczka, czyli Villages of Valeria (strona 33).

Najpierw cytat o Roll Playerze:

Z tego opisu wyłania się gra o prostym schemacie rundy, ale dużych możliwościach. W Roll Playerze naprawdę jest się nad czym zastanawiać. Którą kostkę wziąć? Ważny jest dla mnie kolor czy wartość? Być może lepiej wziąć najniższą kostkę, żeby wcześniej kupować karty? Co będzie chciał wybrać przeciwnik? Do tego dochodzi szacowanie prawdopodobieństwa zdobycia odpowiednich kostek w późniejszym etapie gry.

Tak pisałem o Villages of Valeria:

Od strony rozgrywki Villages of Valeria to dosyć prosta karcianka z bardzo lubianą przeze mnie mechaniką budowy stołu (tableau building). W trakcie gry będziemy wykładać karty, które rozbudowują nasz „stół” i dają dodatkowe możliwości działania lub wzmacniają już istniejące.

 

 

Cały numer znajdziecie pod poniższym linkiem:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *