Polska Gola! + Iron Curtain (Rebel Times nr 130)

Lipiec to miesiąc urlopowy, a ja wziąłem się do roboty i spłodziłem dwa teksty. Emocje po Mundialu jeszcze dobrze nie opadły, warto więc przyjrzeć się piłkarskiej imprezówce Polska Gola! (strona 38), a na ochłodę wskoczyć w zimnowojenne klimaty w wydaniu mikro, czyli Iron Curtain (strona 33).

Najpierw cytat o Polska Gola:

Nie wiem czy ktoś z was obserwował mecz na żywo z trybun. Jest zawsze taki moment, w którym rozwija się akcja naszej drużyny. Stadion zaczyna „brzęczeć”, odgłosy z tysięcy gardeł łączą się w jeden, narastający huk. Pierwsi ludzie wstają i nagle cały stadion stoi, ponieważ chcąc widzieć boisko, trzeba podnieść się z krzesełka. Za chwilę cała atmosfera uleci po niecelnym strzale albo stadion eksploduje euforią po bramce.

Tak pisałem o Iron Curtain:

Iron Curtain, w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek, nie stara się obrazować samego konfliktu zimnowojennego, a oddać jak najwięcej z ducha Zimnej Wojny. Mechanicznie znajdziemy więc tutaj zarządzanie ręką kart i rozsiewanie wpływów po mapie. Karty, które zagrywamy mają punkty Command (jak Punkty Operacyjne w ZW) i wydarzenie, przypisane do jednej ze stron konfliktu.

 

 

Cały numer znajdziecie pod poniższym linkiem:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *