Tyrants of the Underdark + Welcome to (Rebel Times nr 135)

Grudniowy numer Rebel Times to moje nieoczekiwana płodność twórcza (chyba magia świąt) i aż dwa teksty. Miks area control z deckbuildingiem (z twistem!), czyli Tyrants of the Underdark (strona 26) oraz przedstawiciel niezwykle ostatnio modnego gatunku skreślanek, czyli Welcome to (strona 29).

Najpierw cytat o Tyrants of the Underdark:

W TotU, w przeciwieństwie chociażby do Lords of Waterdeep, wcielamy się w jedne z najnikczemniejszych postaci w całym uniwersum, czyli zamieszkujące Podmrok Drowy. Mroczne Elfy mają ze swoimi leśnymi kuzynami tyle wspólnego, co wilk z pudlem. Są przebiegłe, bezwzględne i zainteresowane wyłącznie gromadzeniem potęgi. Tym właśnie będziemy zajmować się w grze – walką, szpiegowaniem i tkaniem sieci intryg, tak aby nasz Dom wziął pod but wszystkich mieszkańców Podmroku

Tak pisałem o Welcome to:

Lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, boom ekonomiczny w USA i gracze jako architekci, którzy mają za zadanie zaprojektować najbardziej amerykańskie z amerykańskich miasteczek. Wszystko to zaś przy użyciu ołówka, niewielkiej karteczki i dwóch talii kart.

 

 

Cały numer znajdziecie pod poniższym linkiem:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *