Orbis + Tyrants of the Underdark: Expansion Decks – Aberrations & Undead (Rebel Times nr 136)

Miesiąc temu mogliście przeczytać recenzję Tyrants of the Underdark, tym razem opisałem dodatek (strona 31). Dodatkowo recenzja gry familijnej, w której przyjdzie nam wcielić się w bogów (strona 25):

Najpierw cytat o dodatku do Tyrants of the Underdark:

Recenzując miesiąc temu Tyrants of The Underdark, narzekałem trochę na niezbyt rozbudowaną pulę kart. O tym samym musieli pomyśleć twórcy gry, ponieważ już rok po premierze podstawki wydali dodatek Aberrations & Undead.

Tak pisałem o Orbisie:

W Orbisie, wbrew nazwie, nie będziemy zarządzać polskim biurem podróży. Czeka na nas dużo wznioślejsza rola, wcielimy się bowiem w boga, który z dostępnych krain będzie tworzył swój wszechświat. Przynajmniej w teorii, ponieważ w praktyce gra jest do bólu abstrakcyjna i oderwana od tematu. Dlaczego nasz wszechświat nie składa się z planet, a z latających kawałków różnych terenów, które w dodatku układamy w piramidę, a na jej szczycie układamy siebie, czyli boga. To nawet ma sens. Do chwili, w której dowiadujemy się, że kafelek naszego boga, czyli naszą tożsamość, pozyskujemy w trakcie gry, najczęściej pod jej koniec. Słyszałem o gender, ale divinity fluidity to dla mnie nowość.

 

 

Cały numer znajdziecie pod poniższym linkiem:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *