Dice Hospital, czyli w zdrowej kostce zdrowy duch (Rebel Times nr 144)

W najnowszym numerze znów dwa moje teksty. Najpierw recenzja gry Dice Hospital, która znalazła się w moim zestawieniu najlepszych gier wydanych w 2018 roku (strona 12). Pamiętacie, jak pisałem o Welcome to? Teraz opisałem kilka poznanych dodatków (strona 25). Zapraszam do lektury:

Cytat o Dice Hospital:

Wspominałem już kilkukrotnie, że ostatnio bardzo lubię eurogry z kostkami. Z reguły temat w planszówkach ma dla mnie znaczenie dużo mniejsze niż mechanika, jednak jeśli jest w jakiś sposób interesujący, zawsze działa to na plus gry. Kierowanie szpitalem, jego rozbudowa i zatrudnianie odpowiedniego personelu na pewno jest czymś nietypowym. Jeśli dodamy do tego fakt, że pacjentów symbolizują kostki, otrzymamy grę, obok której nie mogłem przejść obojętnie.

 

Oraz coś o dodatkach do Welcome to:

Welcome to… to znakomity przykład małej, ale niezwykle satysfakcjonującej gry. Jest to moja ulubiona skreślanka, która zawędrowała aż na ósme miejsce mojej listy najlepszych gier wydanych w 2018 roku. Nic więc dziwnego, że byłem bardzo ciekaw dodatków i chciałem sprawdzić je przy pierwszej sposobności. Ta nadarzyła się na planszówkowym wyjeździe, gdzie miałem okazję zapoznać się z niemal wszystkim rozszerzeniami, grając kilka partii z rzędu. Nie nazwałbym tego tekstu recenzją, ponieważ nie bardzo jest co w tym przypadku analizować, ale postaram się w kilku zdaniach przybliżyć ideę każdego dodatku, a później uszeregować je wszystkie na skali „fajności”.

 

Cały numer znajdziecie pod poniższym linkiem:

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *